Pozrite si niekoľko videonávodov, ako sa môžete stať ihriskom pre svoje dieťa a skúste si to s ním sami. Zažijete nielen veľa zábavy! 

Pri niektorých hrách zažijete hlavne pocit blízkosti. Pri iných budete musieť prejaviť jeden voči druhému dôveru. Pri ďalších si vyskúšate svoje sily, spoznáte sami seba. 

Niekoľko ďalších námetov vám ponúkame v článku Ako sa stať ihriskom (námety na hry). No a môžete si vymyslieť veľa iných podobných hier podľa vlastnej fantázie alebo predstáv detí.

 

More a loďka

Staňte sa morom, na ktorom sa bude vaše dieťa plaviť ako lodička. Chvíľu ju hojdajú jemné vlnky, niekedy zmieta víchor. V tvári dieťaťa pri tejto hre uvidíte všetky možné emócie, radosť, obavu, neistotu, úľavu,... Dôležité je, že ho pri nich budete držať za ruku.

 

Oriešok

Podarí sa vašej veveričke získať oriešok? Dieťa sa najlepšie učí riešiť problém a prekonávať prekážky s vami. Trošku sa potrápi a potom príde úspech. Buďte v tom s ním.

 

Preliezka pre chlapcov

Vyskúšajte svoju silu a šikovnosť vášho malého "chlapa". Bude to aj test vašej vzájomnej dôvery.

 

Preliezka pre dievčatá

Vyskúšajte svoju silu a šikovnosť vašej malej "baby". Bude dosť silná a vynaliezavá, aby sa jej podarilo vyliezť na vrchol hory? Staňte sa pre ňu pevným bodom, ktorého sa môže držať.

 

Lanovka

Povoziť na lanovke deti môžete aj zadarmo a ešte pritom zažijete ich dôveru, pevný dotyk a dobrú náladu. A vy si potrénujete trpezlivosť, lebo pri tejto hre budete počuť ono povestné detské "ešte, ešte".

(na videu sa pracuje)

 

Slepý slon

Dôverujete svojim deťom? Táto hra to dôkladne preverí. A deti si zas na chvíľku vyskúšajú, aké to je "ovládať" svojich rodičov.

 

Hojdačka

"Hojda-hojda-hojda, padla mačka z pôjda", spievavame deťom na hojdačke. Ale čo tak stať sa sami hojdačkou? Pre deti to bude veľký zážitok.

 

Priepasť 

Potrénujte si vzájomnú dôveru a odvahu. Uverí vaše dieťa, že vo vašich rukách je bezpečné aj nad priepasťou?

 

Modelovanie

Tvorivosť, empatiu a spoluprácu trénuje hra na modelovanie. Staňte sa na chvíľu modelovacou hmotou a nechajte dieťa vyformovať vás do akejkoľvek podoby. Vymeňte sa a modelujte vy.

 

Kreslenie na chrbát

Kto by nepoznal obľúbené kreslenie prstom na chrbát? Podporujete ním zvedavosť a predstavivosť svojich detí, ale vzájomným dotykom vytvárate zároveň príjemný pocit pohody, prijatia a blízkosti.

 

Ležiak, lež! Sediak, seď!

Vybite si energiu, pomerajte svoje sily. Vo vzťahu, v ktorom sa cítime dobre, môžeme prejaviť aj trochu agresivity a u dieťaťa ju môžeme aj vďaka tejto hre zdravo usmerniť.

 

Interaktívne rodičovské tričká TATABLET a PESTUJ

Ako sa môžete pomocou dvoch vtipných tričiek stať ihriskom pre svoje deti?